Meta tagi - do czego służą i jak je zmienić?

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Wed, 10 Apr 2024 o 09:51 AM wg Emilia Kowal

Meta-tagi to krótkie fragmenty kodu umieszczane na stronach internetowych, które zawierają informacje o treści strony. Są niewidoczne dla użytkowników, ale są odczytywane przez przeglądarki i wyszukiwarki. Najczęściej używane meta-tagi to "meta title", który określa tytuł strony w wynikach wyszukiwania i "meta description", który podsumowuje zawartość strony. Dzięki nim strony są łatwiejsze do zindeksowania i lepiej wyświetlane w wynikach wyszukiwania.Tytuł strony głównej (title): wpisz to, co chciałbyś, aby wyświetlało się na karcie Twojej strony w przeglądarce. Meta-tag title to jeden z najważniejszych elementów SEO Twojego sklepu internetowego. Powinien on zawierać krótki, ale treściwy tytuł strony, który jednoznacznie odzwierciedla jej zawartość i przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w stworzeniu efektywnego meta-tagu title:


Użyj słów kluczowych - Wprowadź słowa kluczowe, które najlepiej opisują zawartość strony. Dzięki temu tag title będzie bardziej spójny z treścią strony, co z kolei wpłynie na jej pozycjonowanie.

Bądź konkretny - Tytuł strony powinien jednoznacznie określać, o czym jest strona. Unikaj ogólników i nieprecyzyjnych określeń.

Ogranicz liczbę znaków - Meta-tag title powinien mieć maksymalnie 20-30 znaków. Dzięki temu cały tytuł będzie widoczny w wynikach wyszukiwania.

Dodaj nazwę sklepu - Wprowadzenie nazwy Twojego sklepu w meta-tagu title może pomóc w budowaniu rozpoznawalności marki i zwiększeniu zaufania klientów.


Ważne jest, aby pamiętać, że meta-tag title powinien być zwięzły i czytelny, a także zawierać ważne słowa kluczowe, takie jak "zabawki dla dzieci", aby pomóc w pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania.


Meta-tag title jest jednym z kluczowych elementów pozycjonowania Twojego sklepu internetowego, więc warto poświęcić mu odpowiednią uwagę i zadbać o jego optymalizację.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Opis strony głównej (description): to opis Twojej strony sklepu, jeżeli ktoś go wyszuka w Google. W meta-tag description sklepu internetowego powinieneś umieścić krótki opis zawierający istotne informacje o Twoim sklepie oraz jego ofercie. Meta-tag description to element, który wyświetla się w wynikach wyszukiwania w Google i innych wyszukiwarkach, więc powinien być jak najbardziej przekonujący i atrakcyjny dla potencjalnych klientów.


Oto kilka wskazówek dotyczących elementów, które warto uwzględnić w meta-tag description Twojego sklepu internetowego:


Nazwa sklepu i branża, w której działa - powinny być umieszczone na początku opisu, aby wzbudzić zainteresowanie klientów, którzy szukają produktów związanych z daną branżą.


Unikalna wartość oferowanych produktów - opisz, co wyróżnia Twoje produkty na tle konkurencji, na przykład jakość, unikalny design, innowacyjność lub atrakcyjna cena.


Wzmianka o marce - jeśli Twoje produkty są markowe, warto podkreślić to w meta-tag description, ponieważ może to zwiększyć zaufanie klientów i wzbudzić większe zainteresowanie.


Krótki opis oferowanej gamy produktów - jeśli sklep oferuje szeroki wybór produktów, warto wskazać w meta-tag description główne kategorie lub rodzaje produktów, które są dostępne.


Zawarcie odwołania do korzyści dla klienta - warto podkreślić, co klient może zyskać dzięki zakupom w Twoim sklepie, na przykład szybką dostawę, bezpieczne płatności, dobry serwis klienta lub darmowe zwroty.


Przykładowy meta-tag description dla sklepu internetowego z produktami kosmetycznymi:

"Sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami dla kobiet. Oferujemy szeroki wybór kosmetyków w konkurencyjnych cenach. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się zdrową i piękną skórą każdego dnia. Szybka dostawa i łatwe zwroty - zamów już dziś!"


Wprowadzisz je w zakładce: https://app.takedrop.pl/layout/settingsJak będzie to wyglądać w wyszukiwarce? -> patrz poniżej.

To samo możesz wykonać w odniesieniu do produktu!

 


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł