Cena produktu w hurtowni jest za wysoka - jak mam być konkurencyjny?

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Fri, 19 Apr 2024 o 11:04 AM wg Emilia Kowal

Hurtownia w swoim sklepie detalicznym lub sprzedawcy na Allegro czasem mogą oferować produkty w cenie zbliżonej do ceny hurtowej. Dzieje się tak dlatego, że nie inwestują większych środków w reklamę produktów. Bazują na klientach odwiedzających portal Allegro/stronę hurtowni. 


Sprzedawcy na Allegro pracują na niskich marżach, a na rynku działają od dawna. Ze względu na duże obroty wygenerowane wcześniej dostają niższe ceny od hurtowni. Z tego powodu ciężko konkurować nowym sprzedawcom na portalach aukcyjnych. Dlatego Allegro polecamy tylko jako dodatkowy kanał sprzedaży.


Na główny kanał sprzedażowy polecamy własny sklep internetowy. Tam jesteśmy jedynym sprzedawcą, nie mamy żadnej bezpośredniej konkurencji, możemy więc produkty sprzedawać w wyższej cenie, pracować na wyższej marży.


Jeżeli ceny w hurtowni są byt wysokie, polecamy sprawdzić, czy podobnych produktów nie znajdziesz na AliExpress, ewentualnie zatowarować się w produkt. Przy większych zamówieniach otrzymasz lepszą cenę.


Naszym zadaniem jest ustalenie ceny akceptowalnej dla klienta, takiej, aby odzwierciedlała wartość produktu. Na początku szczególnie polecamy sprzedaż tańszych produktów - w ich przypadku klienci rzadko będą próbowali porównywać ceny i szukać tańszych rozwiązań w sieci. Kupują zazwyczaj pod wpływem emocji, impulsu - podoba mi się? Biorę!


*Sami również będziemy temu przeciwdziałać zmieniając nazwę reklamowanych produktów.


Konkurujemy nie ceną, a jakością. Docieramy do klientów przede wszystkim za pomocą FB Ads - naszym zadaniem jest atrakcyjne przedstawienie produktu. Uświadamiamy klientowi potrzebę i wskazujemy rozwiązanie - nasz produkt. Językiem korzyści opisujemy nasz produkt i przekonujemy go do zakupu.


Potrzebna do tego jest interesująca reklama, atrakcyjny opis produktu i profesjonalnie wyglądający sklep, kluczem są wysokiej jakości materiały graficzne. Dzięki powyższym działaniom mimo że prawdopodobnie nie będzie to najniższa cena produktu w sieci, sprawimy, że klient dokona zakupu właśnie u nas.Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł