Reklamacje i zwroty aliexpress

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Fri, 18 Aug 2023 o 03:33 PM wg Dominika Bednarska

Zwroty 


ogólnie są to skrajnie rzadkie przypadki, także nie przejmuj tym się zbytnio. O ile nie prowadzisz sklepu w branży odzież/obuwie liczba zwrotów zwykle nie przekracza 1-3% zamówień. 


Jeżeli masz taką możliwość zweryfikuj wcześniej jakość produktu - można to zrobić zamawiając produkt dla siebie, jednakże duża ilość pozytywnych opinii produktu w sieci również potwierdza dobrą jakość produktu.


Czy muszę zgadzać się na zwroty?

Tak - według obowiązującego prawa, klient detaliczny ma bezwzględne prawo do rezygnacji z zakupu ( i zwrotu) do 14 dni od dostarczenia towaru bez konieczności podania jakiegokolwiek powodu.

 

*Pamiętaj, aby na samym początku dopytać klienta (o ile sam nie sprecyzował) co nie odpowiada mu w zamówieniu - możliwe, że sprawę uda się wyjaśnić i rozwiązać bez wykonywania zwrotu. 

(np. proponując kupon rabatowy na kolejne zamówienie itp.)


Jaki adres do zwrotu zamieścić w regulaminie?


Polecamy umieścić tam swój adres email. Zazwyczaj korzystając z AliExpress będziesz współpracować z przynajmniej kilkoma sprzedawcami i w takiej sytuacji nie będziesz w stanie na stronie podać prawidłowego adresu do zwrotu. 


Produkt od sprzedawcy z AliExpress zakupiony został przez Ciebie dlatego Ty kontaktujesz się ze sprzedawcą w tej sprawie czyli pośredniczysz w kontakcie.


Logujesz się na swoim koncie na AliExpress i przechodzisz do szczegółów zamówienia: 


Następnie klikasz "Otwórz spór"Jeżeli produkt nie był zbyt drogi - co będzie miało miejsce prawdopodobnie w 97 % przypadków - spór zwykle kończy się zwrotem środków przez AliExpress bez konieczności zwrotu towaru.


(AliExpress  podobnie jak Allegro stawia na postawę pro kliencką i dba głównie o to aby kupujący byli zadowoleni z transakcji i wracali na platformę aby dokonywać kolejnych zakupów - co jest korzyścią również dla dropshipperów) 


W takim przypadku możesz zażądać zwrotu produktu do siebie.. i następnie odsprzedać ten sam produkt kolejnej osobie! 


Zwrot oczywiście wykonujesz gdy produkt do Ciebie dotrze lub gdy AliExpress dokona zwrotu środków na Twoje konto. 


*Jeżeli jednak dojdzie do momentu gdy klient ma odesłać towar do sprzedawcy z AliExpress - w emailu podasz mu właściwy adres konkretnego sprzedawcy z AliExpress.Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł