Dodanie dokumentów w sklepie

Utworzone przez Dominika Bednarska, Zmodyfikowano dnia Fri, 31 May 2024 o 09:23 AM wg Emilia Kowal


Już teraz zapoznaj się z naszym nowym rozwiązaniem - Inkubatorem TakeDrop, w którym możesz prowadzić swój sklep bez posiadania działalności gospodarczej, nie martwiąc się o przygotowanie dokumentów i inne formalności. To my będziemy odpowiadać za opracowanie i bieżącą aktualizację wszystkich dokumentów niezbędnych do założenia i prowadzenia przez Ciebie sklepu internetowego. 


Więcej informacji na temat Inkubatora znajdziesz pod linkiem: https://takedrop.pl/inkubator ___________________________________________________Jeśli nie korzystasz z Inkubatora TakeDrop, dokumentami w swoim sklepie możesz zarządzać z poziomu zakładki Dokumenty: https://app.takedrop.pl/shop?tab=documents


Znajdziesz tutaj gotową listę dokumentów - wystarczy uzupełnić w każdym z nich własną treść, korzystając z opcji edycji (ikona ołówka). Dokumentów domyślnych, które już widnieją na liście, nie należy dodawać osobno jako własnych.  • Regulamin i Polityka prywatności - dokumenty muszą być zgodne z obowiązującymi aktualizacjami prawnymi. Przygotowanie ich możesz zlecić zewnętrznemu podmiotowi (zapoznaj się z ofertą naszego partnera LegalGeek - link do cennika).

  • Płatności - informacje znajdziesz na stronie swojego operatora (bądź operatorów) płatności. W takim dokumencie możesz ująć: ogólne informacje o wybranej bramce/bramkach płatniczych, wymienić metody płatności, jakie oferujesz na sklepie w ramach danej bramki (BLIK, przelewy, płatności kartą i inne), czy dodatkowe korzyści dla kupującego (jak np. program Ochrony Kupującego - jeśli jest).

  • Warunki dostawy - możesz je pobrać ze strony hurtowni, z którą podejmiesz współpracę.

  • FAQ - treść należy zredagować pod swój sklep (wskazówki: TUTAJ).


Powyższe dokumenty są niezbędne do funkcjonowania sklepu. Musisz uzupełnić każdy z nich przed weryfikacją sklepu na bramce płatniczej i rozpoczęciem sprzedaży.


Pamiętaj, aby usunąć domyślnie dostępne robocze wersje dokumentów i zastąpić je własną treścią.
Masz również możliwość dodawania dodatkowych, własnych dokumentów. Może to być np. formularz zwrotu, regulamin newslettera/ograniczonego czasowo konkursu lub inne dokumenty jakie chcesz udostępniać na swojej stronie. 

 


Każdy dodany dokument musi został uzupełniony - w innym przypadku bramka płatnicza może zweryfikować Twój sklep negatywnie. 


___________________________________________________ EDYTOR KLASYCZNY


Możesz skorzystać z klasycznego edytora, w którym wkleisz lub samodzielnie uzupełnisz treść dokumentu. 
Po wybraniu opcji "Edytor klasyczny" pojawi się standardowe menu do edytowania tekstu.


Po uzupełnieniu dokumentu zmiany należy zapisać - po tym kroku zawartość dokumentu zostanie wyświetlona na stronie Twojego sklepu.EDYTUJ CZYSTY HTML


Jeżeli dokumenty zostały zakupione np. w LegalGeek, masz możliwość wklejenia dokumentu z gotowym formatowaniem:Po dodaniu zawartości dokumentu zmianę należy zapisać - po tym kroku zawartość dokumentu zostanie wyświetlona na stronie Twojego sklepu.Jeśli Regulamin i Polityka prywatności zostały zakupione na stronie naszego partnera LegalGeek:

Po zalogowaniu się na stronie LegalGeek przejdź do zakładki "Moje dokumenty", wybierz odpowiedni dokument i w szczegółach skorzystaj z opcji Pobierz HTML:


Tak pobrany plik wystarczy otworzyć (domyślnie wyświetli się w nowym oknie przeglądarki), zaznaczyć i skopiować całą jego zawartość - kod źródłowy - korzystając ze skrótu CTRL A i CTRL C, a następnie wkleić ją w Edytorze HTML w panelu TakeDrop zgodnie z powyższym opisem (skrót CTRL V).Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł