Wysyłki za pobraniem. Jak to działa? Czy warto?

Utworzone przez Emilia Kowal, Zmodyfikowano dnia Mon, 03 Jun 2024 o 09:26 AM wg Emilia Kowal

Czy w ogóle warto? 


Zależnie od tego, którego sprzedawcy zapytasz, odpowiedź zawsze może być inna.


Jest to zależne od typu produktów, jakie sprzedajesz i tego, kto jest Twoją główną grupą docelową. Jeżeli będą to osoby starsze lub będziesz sprzedawać droższe produkty, opcja pobrania z pewnością będzie istotny wpływ na konwersję w Twoim sklepie.


W innym przypadku różnice w posiadaniu dostawy za pobraniem będą mniejsze lub nawet nieistotne.


Podsumowując, o ile masz taką możliwość, przetestuj, czy opcja pobrania zadziała u Ciebie. Jeżeli nie masz takiej opcji, nie załamuj rąk - wiele sklepów nie oferuje takich opcji dostawy i świetnie prosperuje.

 


Pobrania w Aliexpress


W przypadku AliExpress jedyną możliwością jest zamówienie towaru do siebie i zorganizowanie przesyłki pobraniowej samodzielnie. Aby cała operacja była opłacalna, trzeba by pracować na dużej marży, a i tak będzie trzeba włożyć więcej pracy w obsługę takich zamówień - dlatego polecamy zwykle, aby pozostać przy dostępnych na aukcji opcjach dostawy produktu.Allegro


Odnośnie pobrania w Allegro sprawa wygląda podobnie jak w AliExpress. Jeżeli sprzedawałbyś więcej produktów u jednego sprzedawcy, można by co prawda spróbować porozumieć się z nim indywidualnie, ale sprzedawcy raczej będą niechętni do takich proceder, a jeżeli się zgodzą prawdopodobnie, zażyczą sobie dodatkowej opłaty za obsługę.


Pamiętaj, że w przypadku dropshippingu z Allegro musisz liczyć się z brakiem automatyzacji (import/aktualizacja/przekazywanie zamówień).Hurtownie


Wszystkie hurtownie dostępne na TakeDrop działają w dropshippingu. Więc, o ile tylko udostępniają opcję wysyłki pobraniowej (sprawdź w warunkach współpracy na stronie internetowej hurtowni), będziesz mógł wstawić taką opcję dostawy na swój sklep. Podczas przekazywania zamówienia znajdziesz dodatkowe pole do wprowadzenia kwoty pobrania. Kurier dostarcza paczkę i pobiera opłatę od klienta, przesyła ją hurtowni, a ta wykonuje przelew do Ciebie. 


*Za towar i koszt wysyłki (tutaj pobrania) płacisz zawsze z góry. Dostawa za pobraniem - konfiguracja:


W pierwszej kolejności przejdź do zarządzania metodami dostawy: https://app.takedrop.pl/shop?tab=deliveries


Aby wybrać opcję płatności za pobraniem, zaznacz funkcję płatności przy odbiorze dla wybranej formy podczas edycji/dodawania nowej opcji.
Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł