Jak zadbać o wygląd swojego sklepu internetowego? Dobre praktyki

Utworzone przez Allan Mierzwa, Zmodyfikowano dnia Thu, 11 Jan 2024 o 02:26 PM wg Dominika Bednarska


Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w uzyskaniu spójnego wyglądu Twojej strony sklepu internetowego:


Określ styl i kolorystykę: wybierz styl graficzny i kolorystykę, które będą odpowiadać Twojej branży i charakterowi sklepu. Stwórz paletę kolorów i używaj ich konsekwentnie na stronie.


Możesz np. skorzystać z bezpłatnego narzędzia do generowania palet kolorów i tym kierować się przy podejmowaniu decyzji: https://coolors.co/


- Zaprojektuj spójną nawigację: upewnij się, że nawigacja jest łatwa w obsłudze i spójna na całej stronie. Dzięki temu użytkownicy nie będą mieć problemów z poruszaniem się po Twojej stronie.


Dobieraj odpowiednie produkty: zadbaj o spójną ofertę produktową. 


*Wybór produktu - co sprzedawać, a czego unikać?


- Wykorzystaj odpowiednie obrazy: użyj spójnych obrazów w wysokiej rozdzielczości, które będą pasować do stylu Twojej strony. Unikaj mieszania różnych stylów i jakości grafik.


- Dopasuj czcionki: wybierz czcionki, które będą pasować do stylu Twojej strony. Upewnij się, że są łatwe do odczytania i konsekwentnie używaj ich na całej stronie.


- Użyj przestrzeni: Pozostaw wystarczającą przestrzeń wokół elementów na stronie, aby uniknąć wrażenia zatłoczenia. Dzięki temu Twoja strona będzie wyglądać bardziej profesjonalnie i czytelnie.


- Zwróć uwagę na responsywność: upewnij się, że Twoja strona jest responsywna i dobrze wygląda na różnych urządzeniach. Dzięki temu Twoi klienci będą mogli łatwo korzystać ze strony bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystają. W tym celu warto np. w banerach głównych najważniejsze elementy graficzne/tekst dodawać w centrum.


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł