Jakie i ile opcji wysyłki dodać na sklep? Gdzie je znaleźć.

Utworzone przez Dominika Bednarska, Zmodyfikowano dnia czw, 18 Lip o 1:00 PO POŁUDNIU wg Dominika Bednarska
Opcje dostawy oferowane w Twoim sklepie muszą zgadzać się z opcjami dostawy udostępnianymi przez dostawcę, jaki będzie dostarczał Twoje produkty - AliExpress/hurtownia polska/inne źródło.


Dostępne metody i czas dostawy w przypadku produktów kupowanych na AliExpress znajdziesz bezpośrednio w szczegółach danej aukcji, a w przypadku hurtowni na jej stronie internetowej - w warunkach współpracy. 


*Chyba że produkty zamawiasz do siebie i samodzielnie organizujesz przesyłki - wtedy nie musisz ograniczać metod dostawy do tych oferowanych przez swojego dostawcę.


Pamiętaj, że klient lubi wybór, ale wszystko powinno być w granicach rozsądku.

Optymalnie najlepiej jest dodać od 2 do 5 opcji wysyłki.


Jeżeli tylko masz taką możliwość, dodaj różne opcje dostawy:


1) paczkomat InPost

2) kurier

3) za pobraniem


Możesz rozróżniać powyższe funkcje na różnych dostawców, typu: DHL/DPD


O ile formy dostawy muszą zgadzać się z tym, co udostępnia u siebie dostawca, koszt dostawy na sklepie możesz ustalić zgodnie z obraną przez Ciebie strategią - może być taki sam jak w hurtowni/na AliExpress lub wyższy/niższy, a nawet całkowicie darmowy (koszt dostawy doliczasz wtedy do ceny produktu, aby nie zmniejszać swojej marży). 


W przypadku AliExpress większość produktów wysyłana jest przesyłkami pocztowymi - dotyczy to opcji o nazwach takich jak np:  AliExpress Selection Standard/Cainiao Standard itp.


Jeżeli będzie to przesyłka kurierska czy paczkomat InPost - będzie to wymienione w nazwie dostawy w szczegółach aukcji. W tym miejscu znajdziesz również informacje o przybliżonym czasie realizacji zamówienia i to na nich należy bazować przy uzupełnianiu warunków dostawy w swoim sklepie.


Pamiętaj, aby rozwinąć opcje dostawy w celu sprawdzenia wszystkich dostępnych możliwości:Jak uzupełnić opcje dostawy na sklepie?


Metody dostawy uzupełnisz w zakładce https://app.takedrop.pl/shop/deliveries 


Aby dodać nową pozycję w sklepie wybierz opcję "Dodaj":a następnie w nowym oknie uzupełnij formę (nazwę) dostawy oraz cenę i zapisz wprowadzone zmiany. Pozostałe elementy nie są obowiązkowe:Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł