Rozliczanie AliExpress. Vat/cło i faktury

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Wed, 17 Apr 2024 o 02:05 PM wg Emilia Kowal

Jeżeli nie masz założonej firmy, nie rozlicza Cię księgowy, to najwygodniej będzie skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla Użytkowników naszej platformy, czyli Inkubator TakeDrop: 


https://inkubator.takedrop.pl/


Dzięki Inkubatorowi możesz prowadzić sklep bez konieczności zakładania firmy - wszystkie formalności (sprawy związane z ZUSem, księgowością, rozliczaniem i Urzędem Skarbowym) spoczywają po naszej stronie. Nie musisz się niczym martwić.


Podatek VAT i cło zawarte jest zawsze w cenie aukcji produktu, więc nie musisz przejmować się tymi aspektami - widzisz finalną cenę produktu na aukcji (dotyczy zamówień nieprzekraczających kwoty 150 EUR).

ROZLICZANIE: 

W przypadku sprzedaży produktów z AliExpress z Chin najprostszym sposobem rozliczania będzie ryczałt, gdzie faktury nie będą potrzebne, bo rozliczasz się z całego przychodu.


Bezpośrednio na AliExpress wygenerujesz fakturę, która prawdopodobnie nie będzie jednak przydatna do celów księgowych. 

Do rozliczania wystarczy wyciąg z konta bankowego, z którego dokonywane są zakupy produktów i na które otrzymujesz wpływy ze sprzedaży oraz zestawienie zamówień z TakeDrop 
Natomiast prawdopodobnie nie będziesz w stanie ująć zakupu produktu w kosztach. 

*Zaznaczamy, iż nie są to porady prawne. Warto powyższe informacje zweryfikować np. w rozmowie z specjalistą z zakresu doradztwa podatkowego lub księgowym doświadczonym w rozliczaniu sprzedaży z AliExpress w modelu dropshippingowym.  

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł