Dlaczego nie sprzedajemy na allegro?

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Wed, 31 Jan 2024 o 10:03 AM wg Dominika Bednarska

Sprzedaż na platformach sprzedażowych typu allegro nie jest w tej chwili najlepszym pomysłem dla dropshipperów. Szczególnie dla nowych sprzedawców. 
Oto tylko niektóre z problemów związanych ze sprzedażą na Allegro : 

Wysokie prowizje: Allegro nakłada znaczne prowizje na sprzedaż, co może znacząco obniżyć marżę zysku.
Ciągle rosnące wymagania: Allegro jest monopolistą na naszym rynku i przyjmuje pro kliencką postawę, przez co stawia coraz ostrzejsze i kosztowniejsze wymagania do spełnienie przez sprzedawców.
Dodatkowe opłaty: Allegro może narzucać dodatkowe opłaty za wyróżnienie oferty czy promowanie produktu, co może znacząco podnieść koszty.
Wojna cenowa: Duża konkurencja na platformie może prowadzić do wojny cenowej, co może obniżyć zyski i wpłynąć negatywnie na jakość oferowanych produktów.
Olbrzymia konkurencja: Na Allegro działa wiele sprzedawców oferujących podobne produkty, co może sprawić, że trudno będzie się wyróżnić i zdobyć klientów.
Bezpośrednia konkurencja: Hurtownie też sprzedają detalicznie, często w tej samej cenie w jakiej dropshipper może zakupić ten produkt w hurtowni a przecież trzeba nałożyć jeszcze odpowiednie narzuty aby sprzedaż była opłacalna.
Brak kontroli nad marką: Na platformie trudniej jest budować własną markę i lojalność klientów, ponieważ Allegro jest głównym celem uwagi.


Dlatego allegro polecamy tylko jako ewentualny dodatkowy kanał sprzedaży.

Na główny kanał sprzedażowy polecamy własny sklep internetowy. Tam jesteśmy jedynym sprzedawcą, nie mamy żadnej bezpośredniej konkurencji, możemy więc produkty sprzedawać w wyższej cenie, pracować na wyższej marży.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł