Facebook odrzucił moją kartę płatniczą

Utworzone przez Allan Mierzwa, Zmodyfikowano dnia Wed, 31 Jan 2024 o 09:46 AM wg Dominika Bednarska

Czasami zdarza się, że Facebook nie umożliwi dodać karty płatniczej do konta.

Pierwszym powodem może być to, że karta, którą chcesz dodać, była już podpięta do konta reklamowego, które prowadziło działania niezgodne z regulaminem. Facebook odpowiednio oznacza taką kartę i często nie dopuszcza jej na innych kontach reklamowych.

Drugim, na szczęście rzadkim przypadkiem jest po prostu brak akceptacji karty przez FB z bliżej nieokreślonych przyczyn. Zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak się zdarza i nic z tym nie można zrobić.

Jeśli FB odrzucił Twoją kartę, można wykorzystać drugą metodę płatności i obejść problem, wykorzystując tę samą kartę. W skrócie: PayPal. Jak to zrobić?


Konto PayPal to internetowe konto w banku, które zasilasz swoimi środkami. Możesz również do konta PayPal podpiąć swoją kartę (tą, którą odrzucił Facebook), a w menedżerze reklam wybrać płatność za pomocą PayPal. Facebook będzie sobie ściągał środki z Twojego konta PayPal, do którego podpięta jest Twoja karta. Jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze od wyrabiania nowej karty bankowej lub zakładania nowego konta w banku.

Warto też napisać w sprawie odrzuconej karty bezpośrednio do supportu FB.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł