Czy mój sklep będzie widoczny w Internecie? Pozycjonowanie sklepu - SEO

Utworzone przez Jakub Proch, Zmodyfikowano dnia Fri, 19 Apr 2024 o 12:30 PM wg Emilia Kowal

Twój sklep postawiony na platformie TakeDrop oczywiście będzie widoczny w sieci (większości sprzedawców zależy głównie na wynikach w wyszukiwarce Google, która jest aktualnie najpopularniejszą i najczęściej wykorzystywaną) dopiero po podłączeniu domeny do sklepu.Natomiast w wyszukiwarce odnaleźć go będzie można dopiero po procesie zaindeksowania strony przez roboty Google'a.


Proces ten trwa od kilku dni do nawet kilkunastu tygodni. Na początku nowa strona będzie pozycjonowana nisko. Często są to ostatnie strony w wyszukiwarce, ponieważ Google musi nam "zaufać", czyli ocenić, że treści na stronie są unikalne i wartościowe. Do tego potrzeba dobrej optymalizacji, dużo czasu na przesunięcie się w górę wyszukiwarki i niemało środków zainwestowanych w pozycjonowanie.


Jeżeli po upływie kilku miesięcy wciąż Twój sklep będzie niewidoczny w wyszukiwarce Google, możesz wymusić jego indeksację, zgodnie z artykułem: Jak wymusić zaindeksowanie strony? .


Między innymi dlatego na TakeDrop promujemy sprzedaż w nowo otwartych sklepach w oparciu o kanały sprzedażowe, jakimi są Facebook i TikTok.Poprzez reklamę na Facebooku będziesz generować przede wszystkim ruch (i sprzedaż oczywiście) na Twoim sklepie internetowym. Ten model marketingowy daje nam możliwość osiągnięcia efektów (zysku) już od początku kampanii reklamowych, bez wymogu inwestowania dużego budżetu w pozycjonowanie, które jest osobną gałęzią marketingu.
Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł