Dodawanie kategorii

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia pt, 12 Kwi o 10:14 RANO wg Emilia Kowal

Nowe kategorie możesz dodawać w zakładce: https://app.takedrop.pl/products/categories

Kliknij "Dodaj" i wpisz nazwę nowej kategorii. Możesz też ustalić kategorię nadrzędną, jeżeli chcesz wstawić podkategorię, np. dla kategorii dzieci => podkategorie: do lat 5, do lat 8, do lat 12 itd. 


Pamiętaj, aby zatwierdzić zmiany.


*W tym samym miejscu możesz również usuwać i modyfikować dostępne kategorie, między innymi:

Zmiana kolejności kategorii czy Przypisywanie produktów do kategorii.1. Jeśli chcesz stworzyć kategorię, w rubryce "Kategoria nadrzędna" wybierz "Brak kategorii".

2. Jeśli chcesz stworzyć podkategorię, we wspomnianej rubryce musisz zaznaczyć konkretną, już istniejącą kategorię.

Kategorie w sklepie internetowym powinny być zorganizowane w sposób intuicyjny i logiczny, aby użytkownicy mogli łatwo znaleźć to, czego szukają. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować kategorie w sklepie internetowym:


- Podziel produkty na kategorie tematyczne: najlepszym sposobem na zorganizowanie produktów w sklepie internetowym jest podział ich na kategorie tematyczne, które odzwierciedlają ich funkcje, rodzaje lub zastosowanie. Na przykład, sklep z artykułami sportowymi może mieć kategorie takie jak "piłki", "buty sportowe" czy "akcesoria sportowe".


- Użyj prostych i jasnych nazw: nazwy kategorii powinny być krótkie, proste i jasne, aby użytkownicy mogli szybko zrozumieć, co kryje się za daną kategorią. Staraj się unikać skomplikowanych nazw technicznych lub pojęć, które mogą wprowadzać zamieszanie.


- Dostosuj kategorie do potrzeb klientów: upewnij się, że kategorie w Twoim sklepie internetowym są dostosowane do potrzeb Twoich klientów. Przemyśl, jakie kategorie mogą być przydatne dla Twojej grupy docelowej.


- Zachowaj porządek: upewnij się, że kategorie są uporządkowane w sposób logiczny, na przykład alfabetycznie lub według popularności. Dzięki temu klienci łatwiej znajdą interesujące ich produkty.


- Stwórz hierarchię kategorii: jeśli Twój sklep internetowy oferuje dużą liczbę produktów, warto rozważyć stworzenie hierarchii kategorii, aby ułatwić użytkownikom nawigację po sklepie. Na przykład, sklep z ubraniami może mieć kategorie takie jak "dla kobiet", "dla mężczyzn", "dla dzieci", a następnie podkategorie w każdej z tych kategorii.


- Nie przesadzaj z liczbą kategorii: staraj się nie tworzyć zbyt wielu kategorii, ponieważ to może być niepraktyczne i przytłaczające dla klientów. Wybierz tylko te kategorie, które są naprawdę potrzebne i pomocne w prowadzeniu sklepu internetowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł