Nowy! Kreator wyglądu sklepu TakeDropLight

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Fri, 17 Nov 2023 o 09:15 AM wg Dominika Bednarska

Zachęcamy do wypróbowania możliwości nowego kreatora wyglądu sklepu!

W nowym edytorze możliwość personalizacji strony głównej oraz innych podstron w sklepie będzie nieporównywalnie bardziej rozbudowana w porównaniu do edytora używanego dotychczas.


*W tym dla chętnych dostęp do kodu HTML oraz JSAby skorzystać z nowego edytora:


1. Przejdź do zakładki "Motyw" 

2. Następnie przejdź do zakładki: "Strona główna": https://app.takedrop.pl/layout/front-page

3. Następnie kliknij w ikonkę "Własny szablon"
W kolejnym oknie kliknij w okienko "TakeDropLight" - wtedy uaktywni się przycisk "Otwórz edytor"
Górny pasek nawigacyjny:1. Wyjście - powoduje wyjście z kreatora do panelu administracyjnego TakeDrop.

Jeżeli jakiekolwiek zmiany nie zostały zapisane, pojawi się dodatkowy komunikat ostrzegający przed utraceniem niezapisanych danych.

2. Zobacz sklep w nowym oknie- umożliwia wejście w podgląd sklepu w nowej karcie. 

3. Zapisz zmiany - powoduje zapisanie zmian wprowadzonych w kreatorze, polecamy zapisywanie zmian po zakończeniu modyfikacji każdego pojedynczego elementu.  

4. Historia - Funkcja ta pozwala na przywrócenie wcześniejszej wersji wyglądu sklepu aż do 7 dni w tył. 

5. Cofnij - pozwala na cofnięcie ostatnio wykonanych modyfikacji w kreatorze.

6. Ikonki: PC / Tablet / Smartfon - przełączając się między ikonkami użytkownik na bieżąco może kontrolować wygląd swojego sklepu na w/w urządzeniach.


Główne menu:WYGLĄDBranża - wybierz szablon sklepu spośród 13 dostępnych branż. Po kliknięciu na którąkolwiek branżę (obrazek) pojawią się 3 wersje szablonów. To łącznie aż 39 gotowych szablonów do wyboru! Każdy z nich oczywiście użytkownik może zmodyfikować wedle swoich potrzeb. 


Styl - w tej zakładce znajduje się szereg opcji służących do personalizacji wyglądu strony. Począwszy od palety barw dla wybranych elementów, stylu czcionek, tła strony czy wyglądu przycisków. Wszystkie wprowadzane zmiany widoczne są live na podglądzie sklepu obok. STRONY


W nowym kreatorze użytkownik ma możliwość modyfikacji nie tylko strony głównej ale i każdej innej podstrony w swoim sklepie. Użytkownik może zmieniać kolejność bloków, modyfikować poszczególne elementy w każdym bloku lub usuwać nie obligatoryjne bloki.  SEKCJENa każdej podstronie użytkownik ma możliwość dodawania również dodatkowych bloków, które znaleźć można w zakładce "Sekcje". Aby dodać wybrany element np. z sekcji "Baner promocyjny" do danej podstrony wystarczy użyć opcji drag&drop czyli przeciągnąć wybrany element w odpowiednie miejsce na stronie. Kolejność bloków na stronie oczywiście będzie można później również zmienić. MODYFIKACJA BLOKÓW1. Aby modyfikować elementy należy najechać kursorem na wybrany element np. "Strona główna" 

- Dwukrotne szybkie kliknięcie lewym przyciskiem myszy spowoduje otwarcie okienka "2" oraz natychmiastową możliwość modyfikacji treści

- Jednokrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy spowoduje otwarcie okienka "2", w którym użytkownik dokonuje wszystkich możliwych zmian przy elemencie 

2. Okienko modyfikacji zaznaczonego elementu

3. Zamień - pozwala użytkownikowi na zmianę umiejscowienia elementów w bloku, na przykładzie bloku z logo:4. HTML - Funkcja ta pozwala ingerować w kod źródłowy strony/wybranego elementu w języku HTML lub JS.

  • Niektóre bloki możliwe są do edycji jednie poprzez kod źródłowy.
  • Zmiany dokonywane w kodzie są widoczne w podglądzie elementu po prawej stronie. 
  • Wymagana jest umiejętność pracy w w/w językach programistycznych.
  • TakeDrop nie zapewnia wsparcia w zakresie pracy z kodem źródłowym.
DODATKOWE OPCJE PRZY MODYFIKACJI BLOKÓW
 1. Strzałki - pozwalają na przesunięcie w górę/w dół wybranego bloku  na wybranej podstronie na cofnięcie ostatnio wykonanych modyfikacji w kreatorze.

2. Kosz - pozwala na usunięcie niepotrzebnego bloku ze strony.
1. Zmiana tła wybranego bloku - jeżeli w bloku widoczna jest niestandardowa grafika jak w/w to po kliknięciu lewym przyciskiem myszy w jakimkolwiek miejscu na grafice (wyłączając elementy "2") po prawej stronie pojawi się opcja "Zamień obrazek"

2. Usunięcie poszczególnych elementów z bloku - użytkownik ma możliwość usuwania większości elementów z wybranych bloków. 

3. Usuwanie / przywracania elementów - w tym miejscu użytkownik usuwa/przywraca zaznaczone elementy z bloku.  Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł