Edycja produktu - opis i dodawanie wariantów

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Fri, 12 Apr 2024 o 09:16 AM wg Emilia Kowal

Otwórz listę produktów: https://app.takedrop.pl/products/list, a następnie przejdź do edycji produktu, w którym chcesz nanieść swoje zmiany.


1. OPIS

Po otwarciu edycji produktu pozostań w domyślnie otwartej sekcji "Ogólne" - w tym miejscu możesz ustalić kategorię produktu, a także modyfikować galerię zdjęć, opis produktu i specyfikację (cechy):Opis produktu możesz stworzyć:

- w trybie tekstowym (standardowy edytor tekstu);

- w trybie blokowym;

- lub, jeśli posiadasz sklep w motywie "TakeBuilder" (więcej informacji TUTAJ), w trybie dedykowanego edytora.


Zachęcamy do skorzystania z nowo wydanego motywu strony głównej "TakeBuilder" i do przetestowania nowego edytora opisu produktu, który umożliwi Ci edycję dowolnych elementów w tej sekcji, na przykład:

Nowość! W ostatnim czasie w edycji opisu produktu pojawiła się dodatkowa funkcja w postaci Generatora gotowych opisów - po więcej informacji zapraszamy do artykułu:

Funkcja tworzenia opisów z wykorzystaniem AI


2. WARIANTY

W celu edycji otwórz sekcję "Ceny i warianty" z menu w karcie produktu i skorzystaj z opcji "Parametry wariantów" => "Dodaj parametr":Najpierw w rubryce "Nazwa" (1) określ główną grupę wariantów (kolor, rozmiar itp.) - czyli to, po czym będą rozróżniane poszczególne wersje produktu.


Następnie w tym samym miejscu w rubryce "Wartość" i poprzez opcję "Dodaj nową wartość" (2) podaj nazwy kolejnych wariantów z tej grupy (Czerwony, Czarny / S, M itp.) - na przykładzie:


 

Po zatwierdzeniu zmian pojawi się następujący widok:Aby w karcie produktu na stronie sklepu opublikować nowe wersje do wyboru, należy w ostatnim kroku utworzyć nowe warianty dla poszczególnych wartości parametrów - w tym celu wybierz opcję "Warianty" => "Dodaj wariant".


Na samej górze będą widoczne rubryki z utworzonymi parametrami, a w każdej z nich rozwijalna lista z wyborem poszczególnych wartości:W kolejnej rubryce "Cena" wprowadź kwotę, po której produkt będzie sprzedawany bezpośrednio w Twoim sklepie, a w rubryce "Cena bazowa" - kwotę, po której to Ty kupujesz go od dostawcy.


*Rubryki Vat i EAN nie są wymagane.


Widok po dodaniu wariantów dla wszystkich utworzonych wszystkich wartości parametrów:Uwaga! Jeżeli dodajesz warianty do gotowych produktów, pamiętaj by w karcie produktu w sekcji "Zaawansowane" dodatkowo zaznaczyć checkbox "Całkowite pominięcie aktualizacji" i zapisać wszystkie zmiany. 


W innym przypadku po aktualizacji przeprowadzanej automatycznie, dodane przez Ciebie grupy i warianty zostaną usunięte.  
Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł