Sprzedawca czy pośrednik? Jakiego potrzebuję regulaminu?

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia Mon, 15 Apr 2024 o 01:42 PM wg Emilia Kowal

Zastanawiasz się, jak uzupełnić swój regulamin? Skontaktuj się bezpośrednio z supportem LegalGeek, żeby omówić swoje pytania i wątpliwości! https://kreator.legalgeek.pl/


Polecamy, aby Twój regulamin określał Cię jako sprzedawcę. W ten sposób unikniesz problemów z weryfikacją sklepu przez bramki płatności. Bramki płatnicze często weryfikują negatywnie sklepy, w których uznajemy się za pośrednika.


Sprzedając jako pośrednik powinno się wyraźnie określić swoją rolę - zarówno w opisie produktu, jak i w dokumentach. Powinno się wtedy też wskazać dostawcę/producenta, u którego zamawiany jest ten produkt. 


Dla klienta, który chciałby fakturę, tym bardziej będzie to niezrozumiałe, gdy kupi produkt za 100 PLN, a otrzyma fakturę za 40 PLN od dostawcy (o ile uda Ci się ją zdobyć - w przypadku dropshippingu z zagranicy kontakt ze sprzedającymi często jest utrudniony) i na 60 PLN od Ciebie.


Klient może z tego tytułu poczuć się też poszkodowany, szczególnie jeżeli to będzie sprzedawca z AliExpress, gdzie klient sam bez problemu mógłby dokonać zakupu produktu w znacznie niższej cenie. 


Sprzedawcy, którzy decydowali się działać na podstawie pośrednictwa, zwykle postępowali tak nie tyle z kwestii niższych podatków, ale zwolnienia z odpowiedzialności za zwroty/reklamacje.


Oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jeżeli znajdziesz księgowego, który dobrze się w tym orientuje (lub po prostu spotkasz się z doradcą podatkowym) - warto wysłuchać co ma do powiedzenia i wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł