Email - automatyczna wysyłka do klienta + konfiguracja

Utworzone przez Jakub Proch, Zmodyfikowano dnia Thu, 13 Jun 2024 o 10:25 AM wg Aleksandra Buniowska

Po złożeniu zamówienia przez klienta w Twoim sklepie system wyśle do niego automatyczną wiadomość z potwierdzeniem złożenia zamówienia. Dodatkowo informację o każdym nowym złożonym zamówieniu możesz otrzymywać także na swoją skrzynkę. 

Na platformie masz możliwość konfiguracji i edytowania również innych powiadomień niż wspomniane wyżej powiadomienie o nowym zamówieniu.


Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy podpiąć swój adres e-mail, z którego będą wysyłane notyfikacje do Twoich klientów. W tym celu:


 Przejdź do zakładki "E-mail" => "Zmień ustawienia": https://app.takedrop.pl/shop?tab=email

W celu połączenia adresu email ze sklepem skontaktuj się z nami, zgodnie z komunikatem w zakładce.

Po otrzymaniu potwierdzenia uzupełnij rubryki odpowiednimi adresami e-mail (mogą być takie same).


Email nadawcy wiadomości w powiadomieniach dla klienta: jest to e-mail, z którego zostanie wysłana wiadomość do Twojego klienta, który złoży zamówienie.

Email sprzedawcy dla powiadomień o zamówieniu lub prośbą o kontakt: jest to e-mail, na który będziesz otrzymywać informacje o nowym zamówieniu złożonym w Twoim sklepie. Dodatkowo, jeśli ktoś skorzysta z zakładki "Kontakt" w Twojej witrynie, to również na ten adres otrzymasz wiadomość od klienta.

E-mail, który użyjemy jako e-mail klienta: to adres e-mail, którego system użyje, w momencie kiedy klient składający zamówienie nie posiada założonej skrzynki pocztowej.


Wiadomości, które będą otrzymywać Twoi klienci można oczywiście edytować (za pomocą edytora HTML). Zrobisz to w zakładce: https://app.takedrop.pl/shop?tab=email

Jak widać, można edytować standardowe wiadomości (ikoną ołówka po prawej stronie) lub dodać zupełnie nowe notyfikacje przyciskiem "Dodaj":Dodatkowym i osobnym rozwiązaniem jest integracja z BaseLinker - jednym z najpopularniejszych narzędzi wspierających e-commerce. Tam również można ustawić wysyłkę automatycznych e-maili w zależności od statusu zamówienia:
https://baselinker.com/pl-PL/home/

BaseLinker pozwala między innymi na podłączenie narzędzi do wystawiania faktur, grupowanie zamówień czy tworzenie własnych wiadomości e-mailowych czy smsowych. Są to najczęściej używane funkcjonalności przez Sprzedawców.

Link do integracji: Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł