Opis produktu - jak powinien wyglądać?

Utworzone przez Paweł Skrzypczyk, Zmodyfikowano dnia pt, 12 Kwi o 9:01 RANO wg Emilia Kowal

Obszerny, interesujący opis jest kluczowym elementem, który zadecyduje o tym, czy klient sfinalizuje zakup. Kupujemy oczami, dlatego w opisie nie powinien przeważać tekst, a grafiki - przedstawienie graficzne produktu. 


O nazwie produktu napisaliśmy TUTAJ. Teraz kolej na opis ;-)


Dodawaj zawsze cechy/specyfikację/informacje dodatkowe i opinie - dobrze, jeżeli przynajmniej przy kilku z nich znajdzie się "realne" zdjęcie produktu.


Pierwszy nagłówek + grafika -> to najważniejszy element Twojego opisu. Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze, tutaj prezentujemy najlepszą grafikę produktu. Krótki chwytliwy opis, czym jest nasz produkt, jego najważniejsze cechy. 


Akcentuj powody dlaczego warto. Twój produkt jest w promocji? Ograniczona dostępna ilość? Jest to nowość? Bestseller? Darmowa wysyłka? Kod rabatowy, konkurs na fanpage? -> Pochwal się tym. Powinna być to duża, jaskrawa informacja - tym m.in. nadajesz wartość dodaną produktowi. 


Część właściwa opisu - Pamiętaj o grafikach (koniecznie wysokiej jakości). Graficzne przedstawienie produktu jest znacznie skuteczniejsze aniżeli "suchy" opis. 


Unikaj dużych skupisk treści - klienci męczą się przy zbyt obszernych notkach i po prostu ich nie czytają. Podziel treść na mniejsze fragmenty, stosuj nagłówki, wyróżnienia, wypunktowanie.

Korzystaj z emoji/ikonek. 


Obrazuj cechy i korzyści, jakie wymieniasz:
 
Pokaż, jak używany jest produkt, w jakich sytuacjach może się przydać. 
Targetuj produkt - wskaż, dla kogo może być odpowiedni. 
Zobrazuj, jak produkt będzie wyglądał w pomieszczeniu czy jego naturalnym środowisku.
Pokaż wizerunki zadowolonych użytkowników.
Wskaż, jakie produkt przyniesie korzyści, jakie pojawią się emocje (pozytywne).

Użyj porównania do innych, podobnych produktów.

Zrób wrażenie pokazując efekt przed/po. (czyli jak Twój produkt ułatwi/umili życie klientowi)

 

Krótki, dobry film o produkcie czy kilka GIF-ów może zadecydować o tym, czy domkniesz sprzedaż. Jeżeli masz takie materiały, wykorzystaj je. Jeżeli nie masz, zrób je sam lub zleć to specjalistom - warto! 


Pamiętaj, aby zamieścić 2-3 przyciski CTA. Różnicuj treść przycisków, przypominaj cenę produktu. CTA to po prostu przekierowanie do kasy, gdzie można zakupić Twój produkt.

Przycisk CTA wstawiaj w towarzystwie hasła reklamowego, informacji o promocji, darmowej dostawie itp. Instrukcja TUTAJ.


Nie zapominaj o hasłach wzywających do sprzedaży. Zwracaj się do klienta bezpośrednio. Niech czuje się zaangażowany, odczuje, że hasła (reklamowe) kierujesz do niego. Wzbudź w nim potrzebę/uświadom go, że potrzebuje takiego produktu. Wskaż jego korzyści, mocne strony - do czego Twój produkt będzie przydatny. Jakie odczucia/emocje wzbudzi produkt u klienta czy jego bliskich (a w konsekwencji u niego, np. zabawa produktem wywoła wiele radości u dziecka, dzięki czemu klient będzie szczęśliwy).


Skończyły Ci się grafiki produktu? Masz ich za mało? Całkowicie tego nie przeskoczymy, ale w przypadku lekkiego niedoboru dodawaj grafiki luźno powiązane z produktem, czyli uśmiechniętych użytkowników - Twój produkt wywoła taką radość. Twój masażer pomaga ukoić ból? Wrzuć grafikę przedstawiające osobę z bólem pleców przed użyciem Twojego produktu i drugą z osobą radosną po użyciu itd.


Dodaj referencje/recenzje użytkowników również bezpośrednio w opisie, z przykładowymi zdjęciami klientów lub najlepiej ze zdjęciami samego produktu "w realu" -> tzw. social proof. Mimo że wielu klientów domyśla się, że nie są one prawdziwe, i tak odbierane są pozytywnie i wpływają na budowanie zaufania. Recenzje mogą być bardziej rozbudowane aniżeli opinie (tworzone z poziomu edycji produktu).


Opis kończysz ponownie atrakcyjną grafiką. To jest też idealny moment na ostatnie hasło reklamowe wraz z przyciskiem CTA do zakupu.


Na samym dole strony będzie Twoja stopka. To kolejny element, który może wpłynąć na sprzedaż lub jej brak - dlaczego zmniejszać sobie szansę? Zrób swoją stopkę, sprawdź: Co można umieścić w stopce?  


Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj film Mateusza Grabowskiego: Jak stworzyć dobry opis produktu.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł